Kisojen alustava lajiaikataulu

Maaottelun kilpailut alkavat lauantaina 3.9. klo 18.00 ja sunnuntaina 4.9. klo 13.00.

Nuorten maaottelut kilpaillaan olympiastadionilla la ja su ennen aikuisten kisojen alkua.

  3.9.2022   4.9.2022    
U18 Ottelu Aika   U18 Ottelu Aika    
  13:50 M  Seiväs   9:50 N  Seiväs  
  13:55 N+M Ottelu Pituushyppy   10:00 N+M  Moukari  
  14:00 N  400m aj   10:15 N  100m aj  
  14:00 N+M  Kiekko   10:25 M  110m aj  
  14:10 M  400m aj   10:45 N  3000m  
  14:25 N  1500m   11:00 N+M  Kuula  
  14:35 M  1500m   11:00 M  3000m  
  14:50 N  100m   11:05 M  Korkeushyppy  
  14:55 N+M Ottelu Kuula   11:05 N+M  Pituushyppy  
  14:55 M  100m   11:20 N  200m  
  15:05 N+M  Kolmiloikka   11:30 M  200m  
  15:10 N  2000m ej   11:45 N  800m  
  15:15 N  Korkeushyppy   11:55 M  800m  
  15:25 M   2000m ej        
  15:25 N+M  Keihäs        
  15:40 N  400m        
  15:45 M  400m        
  15:50 M  Ottelu 400m        
  16:00 N  Ottelu 200m        
             
             
  16:45 Harvinaisten maraton         
             
Aikuisten Ottelu Aika   Aikuisten Ottelu Aika    
  17:55 Ottelun avaus seremonia   13:00 N+M  Kävely  
  18:05 N+M  Ottelu pituushyppy   13:05 M  Moukari  
  18:05 N  Moukari   13:10 M  Seiväs  
  18:10 N  400m aj   13:52 M  200m  
  18:10 N  Seiväs   14:02 N  5000m  
  18:17 M  400m aj   14:10 N  Pituushyppy  
  18:35 M  100m   14:15 N  Kiekko  
  18:42 N  100m   14:26 N  200m  
  18:55 Seuracup  – Kunniakierros   14:41 M  110m aj  
  19:10 N  3000m ej   14:45 M  Kuula  
  19:10 N+M  Ottelu Kuula   14:51 N  100m aj  
  19:20 M  Pituushyppy   15:02 Kouluviesti  
  19:27 Seuracup 8*200m viesti   15:05 N  Korkeushyppy  
  19:30 M  Kiekko   15:10 100m Kelaus  
  19:40 M  3000m ej   15:18 M  5000m  
  20:00 Masters viesti   15:25 M  Kolmiloikka  
  20:00 M  Korkeus   15:35 N  Keihäs  
  20:10 N  Kuula   15:42 M U18  4x400m  
  20:13 N  400m   15:50 N  U18 4x400m  
  20:20 M  400m   15:59 M   4x400m  
  20:30 N  U18  4x100m    16:07 N   4x400m  
  20:35 N  Kolmiloikka   16:16 N  1500m  
  20:37 M U18  4x100m   16:24 M  1500m  
  20:45 M Keihäs        
  20:45 N  4x100m        
  20:52 M  4x100m        
  21:10 N  Ottelu 200m        
  21:20 M  Ottelu 400m        
  21:30 N  800m        
  21:40 M  800m