Aikataulu

PERJANTAI 2.9. Tampereen Keskustori

17:30   M   seiväs

 

LAUANTAI 3.9. Ratinan stadion

15:00           Kisatori aukeaa

16:35           Kisapäivän avajaiset
17:00    M    moukari
17:10    N    100 m aidat
17:15    M    korkeus
17:20    M    110 m aidat
17:30    N    400 m
17:35    M    400 m
17:45    M    5 000 m
17:50    N    kuula
18:00    N    kolmiloikka
18:10    N    100 m
18:20    M    100 m
             M    kiekko
18:30    N    10 000 m
             M    10 000 m kävely
             N    5 000 m kävely
19:00    N    seiväs
19:25    M    pituus
19:30    N    4 x 100 m (nuoret)
19:40    M    4 x 100 m (nuoret)
             N    keihäs
19:50    N    4 x 100 m
20:00    M    4 x 100 m
20:10    N    1 500 m
20:20    M    800 m

 

SUNNUNTAI 4.9. Ratinan stadion

12:00          Kisatori aukeaa

13:15          Kisapäivän avajaiset
13:25          aitaviesti, juniorit
13:30    N    moukari
13:40    N    400 m aidat
13:45    N    seiväs (nuoret)
13:50    M    400 m aidat
14:00    N    5 000 m
             M    kuula
14:05    M    kolmiloikka
14:25    M    3 000 m esteet
14:45    N    kiekko
             N    200 m
14:50    M    200 m
15:00    N    3 000 m esteet
15:20    M    10 000 m
15:35    N    korkeus
15:40    N    pituus
16:00    M    keihäs
             N    4 x 400 m (nuoret)
16:10    M    4 x 400 m (nuoret)
16:20    N    4 x 400 m
16:30    M    4 x 400 m
16:40    N    800 m
16:50    M    1 500 m

NUORTEN MAAOTTELU - Vapaa pääsy!

LAUANTAI 3.9. Ratinan stadion

12:00    N    korkeus
             M+N     moukari
             N    400 m aidat
12:05    M    400 m aidat
12:25    N    1 500 m
12:35    M    1 500 m
12:50    M+N    pituus
13:00    N    100 m
13:05    M    100 m
13:20    M    korkeus
             M+N    kiekko
             N    2 000 m esteet
13:35    M    2 000 m esteet
14:00    N    400 m
14:05    M    400 m
                

SUNNUNTAI 4.9. Ratinan stadion

10:00    M    seiväs
             M+N    keihäs
             N    100 m aidat
10:10    M    110 m aidat
10:25    M+N    kolmiloikka
             N    800 m
10:30    M+N    kuula
10:35    M    800 m
10:45    N    3 000 m
11:00    M    3 000 m
11:20    N    200 m
11:25    M    200 m

Alustava, pidätämme oikeudet muutoksiin.