Aikataulu 2018

PERJANTAI 31.8. Ratinan stadion

18:00   Avajaiset
18:15 N 400m
18:15 M Moukarinheitto
18:25 400m
18:25 M Korkeushyppy
18:35 N 5000m
19:00 N 100m  
19:05 M Kuulan työntö
19:10 M 100m
19:15 N Kolmiloikka
19:25 M 10 000m
19:35 N Kiekonheitto
20:15 N 3000m estejuoksu
20:15 N Seiväshyppy
20:30 P+T Ruotsalaisviesti
20:40 Pituushyppy
20:50 M 3000m estejuoksu
20:55 N Keihäänheitto
21:05 N 4x100m viesti
21:15 M 4x100m viesti
21:35 N 1500m
21:45 M 800m

 

   

LAUANTAI 1.9. Ratinan stadion

Nuorten maaottelu, vapaa pääsy

10:30 P 5000m kilpakävely
10:30 T 3000m kilpakävely
11:00 T Korkeushyppy
11:00 P+T Moukarinheitto
11:00 T 400m aitajuoksu
11:10 P 400m aitajuoksu
11:15 T Seiväshyppy
11:25 T 1500m
11:35 P 1500m
11:50 P+T Kuulan työntö
11:50 T 100m
11:55 P 100m
12:10 T 2000m estejuoksu
12:20 P+T Pituushyppy
12:25 P 2000m estejuoksu
12:25 P+T Kiekonheitto
12:45 T 400m 
12:50 P 400m
12:50 P Korkeushyppy
13:05 T 100m aitajuoksu
13:15 P 110m aitajuoksu
13:30 P Seiväshyppy
13:30 T 800m
13:40 P 800m
13:45 P+T Kolmiloikka
13:50 P+T Keihäänheitto
13:50 T 4x100m viesti
14:00 P 4x100m viesti
14:10 T 3000m
14:25 P 3000m
14:45 T 200m
14:55 P 200m
     
     

Aikuisten maaottelu

18:00   Avajaiset
18:05 N 400m aitajuoksu
18:10 N Moukarinheitto
18:15 M 400m aitajuoksu
18:10 N Korkeushyppy
18:25 M 5000m
18:25 N Kuulan työntö
18:30 M Kolmiloikka
18:55 P+T Aitaviesti 8x60m
19:10 P+T SeuraCup-viesti 8x200m
19:20   SeuraCup-kunniakierros
19:40 N 100m aitajuoksu
19:50 M 110m aitajuoksu
19:50 M Kiekonheitto
20:00 N 200m
20:10 M 200m
20:10 N Pituushyppy
20:05 M Seiväshyppy
20:20 N 10 000m
20:20 M 10 000m kilpakävely
20:20 N 5000m kilpakävely
21:05 M Keihäänheitto
21:15 N+T 4x400m viesti
21:25 M+P 4x400m viesti
21:40 N 800m
21:50 M 1500m
22:00   Kilpailu päättyy

 

Aikataulu on alustava. Pidätämme oikeuden muutoksiin. 

Siirry lipunmyyntiin >>