Tidtabell

Fredag 2.9.2016 Central torg

17:30   M   stav

 

Lördag 3.9.2016 Ratina stadion

16:35           Öppningsceremoni
17:00    M    slägga
17:10    K    100 m häck
17:15    M    höjd
17:20    M    110 m häck
17:30    K    400 m
17:35    M    400 m
17:45    M    5 000 m
17:50    K    kula
18:00    K    tresteg
18:10    K    100 m
18:20    M    100 m
             M    diskus
18:30    K    10 000 m
             M    10 000 m gång
             K    5 000 m gång
19:00    K    stav
19:25    M    längd
19:30    K    4 x 100 m (ung.)
19:40    M    4 x 100 m (ung.)
             K    spjut
19:50    K    4 x 100 m
20:00    M    4 x 100 m
20:10    K    1 500 m
20:20    M    800 m

 

Söndag 4.9.2016 Ratina stadion

13:15          Öppningsceremoni
13:25          Häck-kampen 8x60m
13:30    K    slägga
13:40    K    400 m häck
13:45    K    stav (ung.)
13:50    M    400 m häck
14:00    K    5 000 m
             M    kula
14:05    M    tregsteg
14:25    M    3 000 m hinder
14:45    K    diskus
             K    200 m
14:50    M    200 m
15:00    K    3 000 m hinder
15:20    M    10 000 m
15:35    K    höjd
15:40    K    långd
16:00    M    spjut
             K    4 x 400 m (ung.)
16:10    M    4 x 400 m (ung.)
16:20    K    4 x 400 m
16:30    M    4 x 400 m
16:40    K    800 m
16:50    M    1 500 m

 

Ungdomars Finnkampen

Lördag 3.9.2016 Ratina stadion

12:00    K    höjd
             M+K     slägga
             K    400 m häck
12:05    M    400 m häck
12:25    K    1 500 m
12:35    M    1 500 m
12:50    M+K    långd
13:00    K    100 m
13:05    M    100 m
13:20    M    höjd
             M+K    diskus
             K    2 000 m hinder
13:35    M    2 000 m hinder
14:00    K    400 m
14:05    M    400 m
                

Söndag 4.9.2016 Ratinan stadion

10:00    M    stav
             M+K    spjut
              K    100 m häck
10:10    M    110 m häck
10:25    M+K    tresteg
             K    800 m
10:30    M+K    kula
10:35    M    800 m
10:45    K    3 000 m
11:00    M    3 000 m
11:20    K    200 m
11:25    M    200 m