Ruotsi-ottelun starttilistat, lipunmyynti Ratinassa, tv:n lähetysajat

Ruotsi-ottelun lipunmyyntipisteet Tampereella Ratinan stadionilla aukeavat lauantaina 5.9. kello 16 ja sunnuntaina 6.9. kello 11.30.  Lipunmyyntipisteet sijaitsevat pääkatsomon molemmissa päissä: Ratinan kauppakeskuksen aukiolla sekä Laukonsillan stadionin puoleisessa päädyssä.

Lippuja saa myös osoitteesta https://www.lippu.fi

Yle kanavilla Ruotsi-ottelua seurataan seuraavasti: 5.9. klo 17.00 TV2 ja radiossa Yle Puhe ja 6.9. klo 12.30 TV2 ja radiossa Yle Puhe

Kisojen päiväkohtainen aikataulu löytyy: täältä

Katso livetulokset: täältä

Ruotsi-ottelun starttilistat:

Starttilistat pdf-muodossa: Ruotsi-ottelu käsiohjelma 2020

100 m Miehet / Män
Erä 1
1 3 Riku Illukka Finland 10,46 10,46
2 2 Viljami Kaasalainen Finland 10,34 10,34
3 1 Samuli Samuelsson Finland 10,28 10,28
5 4 Tom Kling-Baptiste Sweden 10,47 10,27
6 5 Thomas Jones Sweden 10,51 10,51
7 6 Zion Eriksson Sweden 10,58 10,52
200 m Miehet / Män
Erä 1
2 6 Erik Annerfalk Sweden 21,42 21,25
3 5 Anders Pihlblad Sweden 21,21 21,17
4 4 Tom Kling-Baptiste Sweden 20,93 20,81
6 1 Samuel Purola Finland 21,04 20,84
7 2 Samuli Samuelsson Finland 21,15 20,73
8 3 Oskari Lehtonen Finland 21,14 20,83
400 m Miehet / Män
Erä 1
2 3 Christian Vänttinen Finland 48,27 48,27
3 2 Ilari Ryyppö Finland 48,22 48,22
4 1 Tommi Mäkinen Finland 47,85 47,85
6 4 Nick Ekelund-Arenander Sweden 46,60 45,50
7 5 Emil Johansson Sweden 47,51 47,51
8 6 Kasper Kadestål Sweden 48,08 47,84
800 m Miehet / Män
Erä 1
2 4 Andreas Kramer Sweden 1.45,04 1.45,03
3 6 Felix Francois Sweden 1.46,96 1.46,96
4 5 Erik Martinsson Sweden 1.46,86 1.46,86
6 1 Joonas Rinne Finland 1.47,87 1.47,87
7 2 Benjamin Lee Finland 1.50,81 1.50,81
8 3 Santtu Heikkinen Finland 1.51,80 1.51,80
1500 m Miehet / Män
Erä 1
1 3 Niklas Heikkilä Finland 3.47,44 3.47,44
2 2 Konsta Hämäläinen Finland 3.45,40 3.45,40
3 1 Joonas Rinne Finland 3.40,47 3.40,47
6 6 Samuel Pihlström Sweden 3.44,27 3.44,27
7 4 Johan Rogestedt Sweden 3.38,97 3.36,58
8 5 Arvid Öhrn Sweden 3.40,12 3.39,18
5000 m Miehet / Män
Erä 1
1 3 Samu Mikkonen Finland 14.36,20 14.36,20
2 2 Eemil Helander Finland 14.22,68 14.20,69
3 1 Topi Raitanen Finland 15.04,47
6 4 Emil Danielsson Sweden 13.47,65 13.47,65
7 6 Jonathan Fridolfsson Sweden 13.58,47 13.58,47
8 5 Vidar Johansson Sweden 13.58,05 13.58,05
10 000 m Miehet / Män
Erä 1
1 4 Emil Millán de la Oliva Sweden 29.19,03 29.19,03
2 6 Mikael Ekvall Sweden 29.51,13 28.31,65
3 5 Jonas Leandersson Sweden 29.30,69 29.30,69
6 1 Eero Saleva Finland 29.52,65 29.51,52
7 3 Jarkko Järvenpää Finland 30.24,47 29.08,63
8 2 Niklas Wihlman Finland 30.08,73 30.08,73
3000 m ej/hinder Miehet / Män
Erä 1
1 4 Emil Blomberg Sweden 8.53,18 8.31,57
2 5 Vidar Johansson Sweden 8.55,07 8.43,59
3 6 Simon Sundström Sweden 8.25,35 8.25,35
6 2 Hannu Granberg Finland 8.56,07 8.47,62
7 3 Wilho Hautala Finland 8.56,71 8.56,71
8 1 Miika Tenhunen Finland 8.55,89 8.54,96
110 m aj/häck Miehet / Män
Erä 1
1 5 Marvin Tay Sweden 14,20 14,00
2 6 Anton Levin Sweden 14,29 13,97
3 4 Max Hrelja Sweden 13,88 13,81
5 3 Ilari Manninen Finland 14,03 14,03
6 1 Elmo Lakka Finland 13,70 13,49
7 2 Valtteri Kalliokulju Finland 14,17 14,16
400 m aj / häck Miehet / Män
Erä 1
2 6 Johan Claeson Sweden 51,50 51,50
3 5 Oskar Edlund Sweden 50,15 50,15
4 4 Carl Bengtström Sweden 50,21 50,20
6 1 Tuomas Lehtonen Finland 50,53 50,53
7 2 Oskari Mörö Finland 50,90 49,04
8 3 Jonni Blomqvist Finland 51,44 51,44
10 000 m kävely/Gång Miehet / Män
Erä 1
6 11 Joni Hava Finland 44.48,79 43.39,01
6 10 Aleksi Ojala Finland 40.59,49 40.59,49
7 9 Veli-Matti Partanen Finland 38.44,13
8 13 Remo Karlström Sweden 46.34,7h 46.34,7h
8 12 Perseus Karlström Sweden 38.50,9h 38.03,95
9 14 Christer Svensson Sweden 45.41,5h
Korkeus/Höjd Miehet / Män
Erä 1
1 6 Emil Uhlin Sweden 210 210
2 3 Samuli Eriksson Finland 210 218
3 5 Oskar Lundqvist Sweden 211 214
4 2 Daniel Kosonen Finland 221 221
5 4 Melwin Lycke Holm Sweden 217 217
6 1 Arttu Mattila Finland 221 221
Seiväs/Stav Miehet / Män
Erä 1
1 3 Johan-Antti Kivilahti Finland 531 531
2 6 Gustav Magnusson Sweden 495 353
3 2 Mikko Paavola Finland 546 546
4 5 Robin Jacobsson Sweden 500 500
5 1 Urho Kujanpää Finland 551 555
6 4 Carl Sténson Sweden 508 530
Pituus/Längd Miehet / Män
Erä 1
1 6 Erik Johansson Sweden 7,52 7,52
2 3 Tuomas Kaukolahti Finland 7,21 7,35
3 5 Andreas Carlsson Sweden 7,79 7,91
4 2 Simo Lipsanen Finland 7,66 7,66
5 4 Thobias Montler Sweden 8,15 8,22
6 1 Kristian Pulli Finland 8,27 8,27
Kolmiloikka/Tresteg Miehet / Män
Erä 1
1 3 Veikko Nugraha Finland 15,86 15,86
2 6 Erik Ehrlin Sweden 15,88 16,28
3 2 Tuomas Kaukolahti Finland 16,12 16,50
4 5 Isak Persson Sweden 15,96 15,96
5 1 Simo Lipsanen Finland 16,48 17,14
6 4 Jesper Hellström Sweden 16,37 16,71
Kuula/Kula Miehet / Män
Erä 1
1 6 Jesper Arbinge Sweden 18,86 18,86
2 3 Nico Oksanen Finland 17,71 17,88
3 5 Viktor Gardenkrans Sweden 19,32 19,32
4 2 Arttu Kangas Finland 18,74 20,30
5 4 Wictor Petersson Sweden 20,94 20,94
6 1 Eero Ahola Finland 18,30 18,30
Kiekko/Diskus Miehet / Män
Erä 1
1 3 Antti Pränni Finland 53,19 53,19
2 6 Jakob Gardenkrans Sweden 60,40 63,63
3 2 Ville Kivioja Finland 55,11 58,43
4 5 Simon Pettersson Sweden 67,72 67,72
5 1 Oskari Perälampi Finland 58,07 58,07
6 4 Daniel Ståhl Sweden 71,37 71,86
Moukari/Slägga Miehet / Män
Erä 1
1 6 Ivar Moisander Sweden 63,51 63,51
2 3 Aleksi Jaakkola Finland 74,51 74,51
3 5 Oscar Vestlund Sweden 70,01 73,34
4 2 Henri Liipola Finland 74,92 75,47
5 4 Ragnar Carlsson Sweden 70,83 70,83
6 1 Aaron Kangas Finland 79,05 79,05
Keihäs/Spjut Miehet / Män
Erä 1
1 3 Antti Ruuskanen Finland 79,22 88,98
2 5 Esa Hiltunen Sweden 70,66 70,66
3 2 Toni Kuusela Finland 81,36 83,40
4 4 Sebastian Thörngren Sweden 72,40 74,98
5 1 Lassi Etelätalo Finland 82,20 84,98
6 6 Joni Kaartinen Sweden 66,96 67,80
4 x 100 m Miehet / Män
Erä 1
4 2 FIN 38,92
     Viljami Kaasalainen, Samuli Samuelsson, Riku Illukka, Roope Saarinen, Samuel Purola, Oskari Lehtonen
6 4 SWE 46,21 38,63
     Thomas Jones, Zion Eriksson, Erik Annerfalk, Anders Pihlblad
4 x 400 m Miehet / Män
Erä 1
4 4 SWE 3.02,57
     Kasper Kadestål, Emil Johansson, Oskar Edlund, Nick Ekelund-Arenander
6 2 FIN 3.01,12
     Tommi Mäkinen, Ilari Ryyppö, Tuomas Lehtonen, Samuel Purola, Oskari Mörö, Christian Vänttinen
3-ottelu/3-kamp 400 m Miehet / Män
Erä 1
2 5 Marcus Nilsson Sweden
3 6 Andreas  Gustafsson Sweden
4 4 Fredrik Samuelsson Sweden
6 1 Juuso Hassi Finland
7 2 Petri Ihander Finland
8 3 Tarmo Savola Finland
3-ottelu/3-kamp Kuula Miehet / Män
Erä 1
1 6 Andreas  Gustafsson Sweden
2 3 Tarmo Savola Finland
3 4 Fredrik Samuelsson Sweden
4 2 Petri Ihander Finland
5 5 Marcus Nilsson Sweden
6 1 Juuso Hassi Finland
3-ottelu/3-kamp Pituus Miehet / Män
Erä 1
1 2 Petri Ihander Finland
2 5 Marcus Nilsson Sweden
3 3 Tarmo Savola Finland
4 6 Andreas  Gustafsson Sweden
5 1 Juuso Hassi Finland
6 4 Fredrik Samuelsson Sweden
100 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 6 Wilma Rosenquist Sweden 11,70 11,70
2 5 Daniella Busk Sweden 11,70 11,58
3 4 Nikki Anderberg Sweden 11,46 11,46
5 2 Anniina Kortetmaa Finland 11,62 11,59
6 1 Lotta Kemppinen Finland 11,45 11,45
7 3 Alina Strömberg Finland 11,84 11,84
200 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
2 3 Milja Thureson Finland 23,90 23,65
3 1 Lotta Kemppinen Finland 23,56 23,56
4 2 Anniina Kortetmaa Finland 23,74 23,62
6 5 Elvira Tanderud Sweden 23,62 23,62
7 4 Lisa Lilja Sweden 23,48 23,48
8 6 Julia Henriksson Sweden 24,40 24,40
400 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
2 3 Milja Thureson Finland 54,91 54,21
3 2 Amira Chokairy Finland 54,69 54,69
4 1 Mette Baas Finland 54,03 54,03
6 4 Moa Hjelmer Sweden 53,39 51,13
7 5 Sandra Knezevic Sweden 54,08 54,08
8 6 Klara Helander Sweden 54,59 54,59
800 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
2 3 Amira Chokairy Finland 2.09,24 2.09,24
3 2 Viola Westling Finland 2.09,13 2.09,13
4 1 Sara Kuivisto Finland 2.02,92 2.01,85
6 6 Lovisa Lindh Sweden 2.08,31 2.08,31
7 5 Rebecca Högberg Sweden 2.06,52 2.06,52
8 6 Alice Magnell Millán Sweden 2.08,31 2.08,31
1500 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 5 Meraf Bahta Sweden 4.10,43 4.00,49
2 4 Hanna Hermansson Sweden 4.07,35 4.07,16
3 6 Sara Christiansson Sweden 4.18,76 4.15,25
6 2 Ilona Mononen Finland 4.24,59 4.24,59
7 1 Kaisa Tyni Finland 4.25,40 4.18,27
8 2 Moona Latvala Finland 4.24,59 4.24,59
5000 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 5 Cecilia Norrbom Sweden 16.46,60 16.14,37
2 4 Linn Söderholm Sweden 15.49,69 15.49,69
3 6 Sara Christiansson Sweden 16.30,51 15.43,63
6 1 Annemari Kiekara Finland 16.18,76 14.56,22
7 2 Johanna Peiponen Finland 16.33,99 15.43,84
8 3 Janica Rauma Finland 16.44,64 16.02,24
10 000 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 3 Laura Manninen Finland 34.34,39 33.32,96
2 1 Johanna Peiponen Finland 34.09,22 32.51,04
3 2 Annemari Kiekara Finland 34.12,33 31.40,42
6 4 Cecilia Norrbom Sweden 34.57,62 34.16,21
7 5 Charlotta Fougberg Sweden 32.34,47
8 6 Linnea Sennström Sweden 34.50,58 34.50,58
3000 m ej/hinder Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 3 Sofie Lövdahl Finland 10.32,77 10.21,91
2 2 Alisa Virtanen Finland 10.27,15 10.27,15
3 1 Janica Rauma Finland 10.15,39 9.41,70
6 6 Julia Samuelsson Sweden 10.16,77 10.16,77
7 5 Amélie Svensson Sweden 10.07,80 10.07,80
8 4 Linn Söderholm Sweden 9.50,17 9.50,17
100 m aj/häck Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 3 Lotta Harala Finland 13,07 13,07
2 1 Nooralotta Neziri Finland 12,84 12,81
3 2 Reetta Hurske Finland 12,91 12,78
5 4 Lovisa Karlsson Sweden 13,62 13,62
6 5 Julia Wennersten Sweden 13,63 13,63
7 6 Amanda Holmberg Sweden 13,67 13,67
400 m aj/häck Naiset / Kvinnor
Erä 1
2 6 Lovisa Linde Sweden 58,92 58,92
3 5 Amanda Holmberg Sweden 58,42 58,42
4 4 Hanna Palmqvist Sweden 57,33 57,31
6 1 Mette Baas Finland 58,53 58,53
7 2 Martta Rautala Finland 58,87 58,87
8 3 Aada Aho Finland 58,88 58,88
5000 m kävely/Gång Naiset / Kvinnor
Erä 1
6 4 Monica Svensson Sweden 22.42,3h
6 5 Ellinor Hogrell Sweden 25.35,64
7 6 Helena Sandmér Sweden 28.28,67
8 3 Tiia Kuikka Finland 23.06,75 23.06,75
8 2 Elisa Neuvonen Finland 22.44,56
9 1 Anniina Kivimäki Finland 22.35,19 22.35,19
Korkeus/Höjd Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 3 Laura Rautanen Finland 182 186
2 6 Maja Nilsson Sweden 182 190
3 2 Sini Lällä Finland 187 187
4 5 Ellen Ekholm Sweden 183 183
5 1 Heta Tuuri Finland 186 188
6 4 Sofie Skoog Sweden 189 194
Seiväs/Stav Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 6 Linnea Jönsson Sweden 409 409
2 3 Saga Andersson Finland 405 442
3 5 Angelica Bengtsson Sweden 472 480
4 2 Elina Lampela Finland 450 450
5 4 Michaela Meijer Sweden 483 483
6 1 Wilma Murto Finland 460 460
Pituus/Längd Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 3 Oona Nieminen Finland 6,27 6,27
2 6 Tilde Johansson Sweden 6,33 6,73
3 2 Sini Sanaslahti Finland 6,33 6,33
4 5 Erica Jarder Sweden 6,61 6,70
5 1 Maria Huntington Finland 6,51 6,51
6 4 Khaddi Sagnia Sweden 6,83 6,83
Kolmiloikka/Tresteg Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 6 Malin Otterling Marmbrandt Sweden 12,99 13,34
2 3 Ella Nisula Finland 12,89 12,89
3 5 Maja Åskag Sweden 13,42 13,42
4 2 Elina Kostiainen Finland 12,92 12,92
5 4 Rebecka Abrahamsson Sweden 13,56 13,56
6 1 Kira Kytölä Finland 12,89 13,61
Kuula/Kula Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 2 Eveliina Rouvali Finland 16,34 16,34
2 6 Frida Åkerström Sweden 17,12 17,12
3 3 Helena Leveelahti Finland 15,36 15,36
4 5 Axelina Johansson Sweden 17,49 17,49
5 1 Senja Mäkitörmä Finland 16,55 16,95
6 4 Fanny Roos Sweden 18,77 19,06
Kiekko/Diskus Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 6 Fanny Roos Sweden 57,17 57,17
2 3 Helena Leveelahti Finland 54,61 56,80
3 5 Emma Ljungberg Sweden 56,40 56,40
4 2 Sanna Kämäräinen Finland 56,45 61,07
5 4 Vanessa Kamga Sweden 60,01 60,01
6 1 Salla Sipponen Finland 59,52 59,52
Moukari/Slägga Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 3 Krista Tervo Finland 72,12 72,12
2 6 Grete Ahlberg Sweden 67,57 67,57
3 2 Silja Kosonen Finland 71,34 71,34
4 5 Tracey Andersson Sweden 67,91 70,99
5 1 Suvi Koskinen Finland 67,69 67,69
6 4 Ida Storm Sweden 70,46 71,52
Keihäs/Spjut Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 6 Elisabeth Lithell Sweden 50,20 54,42
2 3 Jatta-Mari Jääskeläinen Finland 56,50 57,47
3 5 Klara Rådbo Sweden 41,20 41,57
4 2 Jenni Kangas Finland 57,52 60,98
5 4 Sofi Flink Sweden 55,10 61,96
6 1 Julia Valtanen Finland 57,84 57,84
4 x 100 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
4 4 SWE 43,61
     Lisa Lilja, Nikki Anderberg, Daniella Busk, Wilma Rosenquist
6 2 FIN 43,37
     Lotta Kemppinen, Anniina Kortetmaa, Nooralotta Neziri, Alina Strömberg, Sara Francis
4 x 400 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
4 2 FIN 3.25,70
     Mette Baas, Milja Thureson, Alisa Aalto, Aada Aho, Jeanine Nygård, Heidi Salminen
6 4 SWE 3.31,28
     Klara Helander, Hanna Palmqvist, Lovisa Linde, Sandra Knezevic
3-ottelu/3-kamp 200m Naiset / Kvinnor
Erä 1
2 2 Janette Hanski Finland
3 3 Laura Lepistö Finland
4 1 Saga Vanninen Finland
6 5 Klara Rådbo Sweden
7 6 Tuvalisa Rosenquist Sweden
8 4 Lovisa  Karlsson Sweden
3-ottelu/3-kamp Kuula/Kula Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 6 Tuvalisa Rosenquist Sweden
2 3 Laura Lepistö Finland
3 4 Lovisa  Karlsson Sweden
4 2 Janette Hanski Finland
5 5 Klara Rådbo Sweden
6 1 Saga Vanninen Finland
3-ottelu/3-kamp Pituus/Längd Naiset / Kvinnor
Erä 1
1 2 Janette Hanski Finland
2 5 Klara Rådbo Sweden
3 3 Laura Lepistö Finland
4 6 Tuvalisa Rosenquist Sweden
5 1 Saga Vanninen Finland
6 4 Lovisa  Karlsson Sweden