Ruotsi-ottelun starttilistat, lipunmyynti Ratinassa, tv:n lähetysajat

Ruotsi-ottelun lipunmyyntipisteet Tampereella Ratinan stadionilla aukeavat lauantaina 5.9. kello 16 ja sunnuntaina 6.9. kello 11.30.  Lipunmyyntipisteet sijaitsevat pääkatsomon molemmissa päissä: Ratinan kauppakeskuksen aukiolla sekä Laukonsillan stadionin puoleisessa päädyssä.

Lippuja saa myös osoitteesta https://www.lippu.fi

Yle kanavilla Ruotsi-ottelua seurataan seuraavasti: 5.9. klo 17.00 TV2 ja radiossa Yle Puhe ja 6.9. klo 12.30 TV2 ja radiossa Yle Puhe

Kisojen päiväkohtainen aikataulu löytyy: täältä

Katso livetulokset: täältä

Ruotsi-ottelun starttilistat:

Starttilistat pdf-muodossa: Ruotsi-ottelu käsiohjelma 2020

100 m Miehet / Män
Erä 1
13Riku IllukkaFinland10,4610,46
22Viljami KaasalainenFinland10,3410,34
31Samuli SamuelssonFinland10,2810,28
54Tom Kling-BaptisteSweden10,4710,27
65Thomas JonesSweden10,5110,51
76Zion ErikssonSweden10,5810,52
200 m Miehet / Män
Erä 1
26Erik AnnerfalkSweden21,4221,25
35Anders PihlbladSweden21,2121,17
44Tom Kling-BaptisteSweden20,9320,81
61Samuel PurolaFinland21,0420,84
72Samuli SamuelssonFinland21,1520,73
83Oskari LehtonenFinland21,1420,83
400 m Miehet / Män
Erä 1
23Christian VänttinenFinland48,2748,27
32Ilari RyyppöFinland48,2248,22
41Tommi MäkinenFinland47,8547,85
64Nick Ekelund-ArenanderSweden46,6045,50
75Emil JohanssonSweden47,5147,51
86Kasper KadestålSweden48,0847,84
800 m Miehet / Män
Erä 1
24Andreas KramerSweden1.45,041.45,03
36Felix FrancoisSweden1.46,961.46,96
45Erik MartinssonSweden1.46,861.46,86
61Joonas RinneFinland1.47,871.47,87
72Benjamin LeeFinland1.50,811.50,81
83Santtu HeikkinenFinland1.51,801.51,80
1500 m Miehet / Män
Erä 1
13Niklas HeikkiläFinland3.47,443.47,44
22Konsta HämäläinenFinland3.45,403.45,40
31Joonas RinneFinland3.40,473.40,47
66Samuel PihlströmSweden3.44,273.44,27
74Johan RogestedtSweden3.38,973.36,58
85Arvid ÖhrnSweden3.40,123.39,18
5000 m Miehet / Män
Erä 1
13Samu MikkonenFinland14.36,2014.36,20
22Eemil HelanderFinland14.22,6814.20,69
31Topi RaitanenFinland15.04,47
64Emil DanielssonSweden13.47,6513.47,65
76Jonathan FridolfssonSweden13.58,4713.58,47
85Vidar JohanssonSweden13.58,0513.58,05
10 000 m Miehet / Män
Erä 1
14Emil Millán de la OlivaSweden29.19,0329.19,03
26Mikael EkvallSweden29.51,1328.31,65
35Jonas LeanderssonSweden29.30,6929.30,69
61Eero SalevaFinland29.52,6529.51,52
73Jarkko JärvenpääFinland30.24,4729.08,63
82Niklas WihlmanFinland30.08,7330.08,73
3000 m ej/hinder Miehet / Män
Erä 1
14Emil BlombergSweden8.53,188.31,57
25Vidar JohanssonSweden8.55,078.43,59
36Simon SundströmSweden8.25,358.25,35
62Hannu GranbergFinland8.56,078.47,62
73Wilho HautalaFinland8.56,718.56,71
81Miika TenhunenFinland8.55,898.54,96
110 m aj/häck Miehet / Män
Erä 1
15Marvin TaySweden14,2014,00
26Anton LevinSweden14,2913,97
34Max HreljaSweden13,8813,81
53Ilari ManninenFinland14,0314,03
61Elmo LakkaFinland13,7013,49
72Valtteri KalliokuljuFinland14,1714,16
400 m aj / häck Miehet / Män
Erä 1
26Johan ClaesonSweden51,5051,50
35Oskar EdlundSweden50,1550,15
44Carl BengtströmSweden50,2150,20
61Tuomas LehtonenFinland50,5350,53
72Oskari MöröFinland50,9049,04
83Jonni BlomqvistFinland51,4451,44
10 000 m kävely/Gång Miehet / Män
Erä 1
611Joni HavaFinland44.48,7943.39,01
610Aleksi OjalaFinland40.59,4940.59,49
79Veli-Matti PartanenFinland38.44,13
813Remo KarlströmSweden46.34,7h46.34,7h
812Perseus KarlströmSweden38.50,9h38.03,95
914Christer SvenssonSweden45.41,5h
Korkeus/Höjd Miehet / Män
Erä 1
16Emil UhlinSweden210210
23Samuli ErikssonFinland210218
35Oskar LundqvistSweden211214
42Daniel KosonenFinland221221
54Melwin Lycke HolmSweden217217
61Arttu MattilaFinland221221
Seiväs/Stav Miehet / Män
Erä 1
13Johan-Antti KivilahtiFinland531531
26Gustav MagnussonSweden495353
32Mikko PaavolaFinland546546
45Robin JacobssonSweden500500
51Urho KujanpääFinland551555
64Carl SténsonSweden508530
Pituus/Längd Miehet / Män
Erä 1
16Erik JohanssonSweden7,527,52
23Tuomas KaukolahtiFinland7,217,35
35Andreas CarlssonSweden7,797,91
42Simo LipsanenFinland7,667,66
54Thobias MontlerSweden8,158,22
61Kristian PulliFinland8,278,27
Kolmiloikka/Tresteg Miehet / Män
Erä 1
13Veikko NugrahaFinland15,8615,86
26Erik EhrlinSweden15,8816,28
32Tuomas KaukolahtiFinland16,1216,50
45Isak PerssonSweden15,9615,96
51Simo LipsanenFinland16,4817,14
64Jesper HellströmSweden16,3716,71
Kuula/Kula Miehet / Män
Erä 1
16Jesper ArbingeSweden18,8618,86
23Nico OksanenFinland17,7117,88
35Viktor GardenkransSweden19,3219,32
42Arttu KangasFinland18,7420,30
54Wictor PeterssonSweden20,9420,94
61Eero AholaFinland18,3018,30
Kiekko/Diskus Miehet / Män
Erä 1
13Antti PränniFinland53,1953,19
26Jakob GardenkransSweden60,4063,63
32Ville KiviojaFinland55,1158,43
45Simon PetterssonSweden67,7267,72
51Oskari PerälampiFinland58,0758,07
64Daniel StåhlSweden71,3771,86
Moukari/Slägga Miehet / Män
Erä 1
16Ivar MoisanderSweden63,5163,51
23Aleksi JaakkolaFinland74,5174,51
35Oscar VestlundSweden70,0173,34
42Henri LiipolaFinland74,9275,47
54Ragnar CarlssonSweden70,8370,83
61Aaron KangasFinland79,0579,05
Keihäs/Spjut Miehet / Män
Erä 1
13Antti RuuskanenFinland79,2288,98
25Esa HiltunenSweden70,6670,66
32Toni KuuselaFinland81,3683,40
44Sebastian ThörngrenSweden72,4074,98
51Lassi EtelätaloFinland82,2084,98
66Joni KaartinenSweden66,9667,80
4 x 100 m Miehet / Män
Erä 1
42FIN38,92
     Viljami Kaasalainen, Samuli Samuelsson, Riku Illukka, Roope Saarinen, Samuel Purola, Oskari Lehtonen
64SWE46,2138,63
     Thomas Jones, Zion Eriksson, Erik Annerfalk, Anders Pihlblad
4 x 400 m Miehet / Män
Erä 1
44SWE3.02,57
     Kasper Kadestål, Emil Johansson, Oskar Edlund, Nick Ekelund-Arenander
62FIN3.01,12
     Tommi Mäkinen, Ilari Ryyppö, Tuomas Lehtonen, Samuel Purola, Oskari Mörö, Christian Vänttinen
3-ottelu/3-kamp 400 m Miehet / Män
Erä 1
25Marcus NilssonSweden
36Andreas  GustafssonSweden
44Fredrik SamuelssonSweden
61Juuso HassiFinland
72Petri IhanderFinland
83Tarmo SavolaFinland
3-ottelu/3-kamp Kuula Miehet / Män
Erä 1
16Andreas  GustafssonSweden
23Tarmo SavolaFinland
34Fredrik SamuelssonSweden
42Petri IhanderFinland
55Marcus NilssonSweden
61Juuso HassiFinland
3-ottelu/3-kamp Pituus Miehet / Män
Erä 1
12Petri IhanderFinland
25Marcus NilssonSweden
33Tarmo SavolaFinland
46Andreas  GustafssonSweden
51Juuso HassiFinland
64Fredrik SamuelssonSweden
100 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
16Wilma RosenquistSweden11,7011,70
25Daniella BuskSweden11,7011,58
34Nikki AnderbergSweden11,4611,46
52Anniina KortetmaaFinland11,6211,59
61Lotta KemppinenFinland11,4511,45
73Alina StrömbergFinland11,8411,84
200 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
23Milja ThuresonFinland23,9023,65
31Lotta KemppinenFinland23,5623,56
42Anniina KortetmaaFinland23,7423,62
65Elvira TanderudSweden23,6223,62
74Lisa LiljaSweden23,4823,48
86Julia HenrikssonSweden24,4024,40
400 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
23Milja ThuresonFinland54,9154,21
32Amira ChokairyFinland54,6954,69
41Mette BaasFinland54,0354,03
64Moa HjelmerSweden53,3951,13
75Sandra KnezevicSweden54,0854,08
86Klara HelanderSweden54,5954,59
800 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
23Amira ChokairyFinland2.09,242.09,24
32Viola WestlingFinland2.09,132.09,13
41Sara KuivistoFinland2.02,922.01,85
66Lovisa LindhSweden2.08,312.08,31
75Rebecca HögbergSweden2.06,522.06,52
86Alice Magnell MillánSweden2.08,312.08,31
1500 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
15Meraf BahtaSweden4.10,434.00,49
24Hanna HermanssonSweden4.07,354.07,16
36Sara ChristianssonSweden4.18,764.15,25
62Ilona MononenFinland4.24,594.24,59
71Kaisa TyniFinland4.25,404.18,27
82Moona LatvalaFinland4.24,594.24,59
5000 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
15Cecilia NorrbomSweden16.46,6016.14,37
24Linn SöderholmSweden15.49,6915.49,69
36Sara ChristianssonSweden16.30,5115.43,63
61Annemari KiekaraFinland16.18,7614.56,22
72Johanna PeiponenFinland16.33,9915.43,84
83Janica RaumaFinland16.44,6416.02,24
10 000 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
13Laura ManninenFinland34.34,3933.32,96
21Johanna PeiponenFinland34.09,2232.51,04
32Annemari KiekaraFinland34.12,3331.40,42
64Cecilia NorrbomSweden34.57,6234.16,21
75Charlotta FougbergSweden32.34,47
86Linnea SennströmSweden34.50,5834.50,58
3000 m ej/hinder Naiset / Kvinnor
Erä 1
13Sofie LövdahlFinland10.32,7710.21,91
22Alisa VirtanenFinland10.27,1510.27,15
31Janica RaumaFinland10.15,399.41,70
66Julia SamuelssonSweden10.16,7710.16,77
75Amélie SvenssonSweden10.07,8010.07,80
84Linn SöderholmSweden9.50,179.50,17
100 m aj/häck Naiset / Kvinnor
Erä 1
13Lotta HaralaFinland13,0713,07
21Nooralotta NeziriFinland12,8412,81
32Reetta HurskeFinland12,9112,78
54Lovisa KarlssonSweden13,6213,62
65Julia WennerstenSweden13,6313,63
76Amanda HolmbergSweden13,6713,67
400 m aj/häck Naiset / Kvinnor
Erä 1
26Lovisa LindeSweden58,9258,92
35Amanda HolmbergSweden58,4258,42
44Hanna PalmqvistSweden57,3357,31
61Mette BaasFinland58,5358,53
72Martta RautalaFinland58,8758,87
83Aada AhoFinland58,8858,88
5000 m kävely/Gång Naiset / Kvinnor
Erä 1
64Monica SvenssonSweden22.42,3h
65Ellinor HogrellSweden25.35,64
76Helena SandmérSweden28.28,67
83Tiia KuikkaFinland23.06,7523.06,75
82Elisa NeuvonenFinland22.44,56
91Anniina KivimäkiFinland22.35,1922.35,19
Korkeus/Höjd Naiset / Kvinnor
Erä 1
13Laura RautanenFinland182186
26Maja NilssonSweden182190
32Sini LälläFinland187187
45Ellen EkholmSweden183183
51Heta TuuriFinland186188
64Sofie SkoogSweden189194
Seiväs/Stav Naiset / Kvinnor
Erä 1
16Linnea JönssonSweden409409
23Saga AnderssonFinland405442
35Angelica BengtssonSweden472480
42Elina LampelaFinland450450
54Michaela MeijerSweden483483
61Wilma MurtoFinland460460
Pituus/Längd Naiset / Kvinnor
Erä 1
13Oona NieminenFinland6,276,27
26Tilde JohanssonSweden6,336,73
32Sini SanaslahtiFinland6,336,33
45Erica JarderSweden6,616,70
51Maria HuntingtonFinland6,516,51
64Khaddi SagniaSweden6,836,83
Kolmiloikka/Tresteg Naiset / Kvinnor
Erä 1
16Malin Otterling MarmbrandtSweden12,9913,34
23Ella NisulaFinland12,8912,89
35Maja ÅskagSweden13,4213,42
42Elina KostiainenFinland12,9212,92
54Rebecka AbrahamssonSweden13,5613,56
61Kira KytöläFinland12,8913,61
Kuula/Kula Naiset / Kvinnor
Erä 1
12Eveliina RouvaliFinland16,3416,34
26Frida ÅkerströmSweden17,1217,12
33Helena LeveelahtiFinland15,3615,36
45Axelina JohanssonSweden17,4917,49
51Senja MäkitörmäFinland16,5516,95
64Fanny RoosSweden18,7719,06
Kiekko/Diskus Naiset / Kvinnor
Erä 1
16Fanny RoosSweden57,1757,17
23Helena LeveelahtiFinland54,6156,80
35Emma LjungbergSweden56,4056,40
42Sanna KämäräinenFinland56,4561,07
54Vanessa KamgaSweden60,0160,01
61Salla SipponenFinland59,5259,52
Moukari/Slägga Naiset / Kvinnor
Erä 1
13Krista TervoFinland72,1272,12
26Grete AhlbergSweden67,5767,57
32Silja KosonenFinland71,3471,34
45Tracey AnderssonSweden67,9170,99
51Suvi KoskinenFinland67,6967,69
64Ida StormSweden70,4671,52
Keihäs/Spjut Naiset / Kvinnor
Erä 1
16Elisabeth LithellSweden50,2054,42
23Jatta-Mari JääskeläinenFinland56,5057,47
35Klara RådboSweden41,2041,57
42Jenni KangasFinland57,5260,98
54Sofi FlinkSweden55,1061,96
61Julia ValtanenFinland57,8457,84
4 x 100 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
44SWE43,61
     Lisa Lilja, Nikki Anderberg, Daniella Busk, Wilma Rosenquist
62FIN43,37
     Lotta Kemppinen, Anniina Kortetmaa, Nooralotta Neziri, Alina Strömberg, Sara Francis
4 x 400 m Naiset / Kvinnor
Erä 1
42FIN3.25,70
     Mette Baas, Milja Thureson, Alisa Aalto, Aada Aho, Jeanine Nygård, Heidi Salminen
64SWE3.31,28
     Klara Helander, Hanna Palmqvist, Lovisa Linde, Sandra Knezevic
3-ottelu/3-kamp 200m Naiset / Kvinnor
Erä 1
22Janette HanskiFinland
33Laura LepistöFinland
41Saga VanninenFinland
65Klara RådboSweden
76Tuvalisa RosenquistSweden
84Lovisa  KarlssonSweden
3-ottelu/3-kamp Kuula/Kula Naiset / Kvinnor
Erä 1
16Tuvalisa RosenquistSweden
23Laura LepistöFinland
34Lovisa  KarlssonSweden
42Janette HanskiFinland
55Klara RådboSweden
61Saga VanninenFinland
3-ottelu/3-kamp Pituus/Längd Naiset / Kvinnor
Erä 1
12Janette HanskiFinland
25Klara RådboSweden
33Laura LepistöFinland
46Tuvalisa RosenquistSweden
51Saga VanninenFinland
64Lovisa  KarlssonSweden