Aikataulu 2018

PERJANTAI 31.8. Ratinan stadion

18:00 Avajaiset
18:15N400m
18:15MMoukarinheitto
18:25400m
18:25MKorkeushyppy
18:35N5000m
19:00N100m  
19:05MKuulantyöntö
19:10M100m
19:15NKolmiloikka
19:25M10 000m
19:35NKiekonheitto
20:15N3000m estejuoksu
20:15NSeiväshyppy
20:30P+TRuotsalaisviesti
20:40Pituushyppy
20:50M3000m estejuoksu
20:55NKeihäänheitto
21:05N4x100m viesti
21:15M4x100m viesti
21:35N1500m
21:45M800m

 

  

LAUANTAI 1.9. Ratinan stadion

Nuorten maaottelu, vapaa pääsy

10:30P5000m kilpakävely
10:30T3000m kilpakävely
11:00TKorkeushyppy
11:00P+TMoukarinheitto
11:00T400m aitajuoksu
11:10P400m aitajuoksu
11:15TSeiväshyppy
11:25T1500m
11:35P1500m
11:50P+TKuulantyöntö
11:50T100m
11:55P100m
12:05T2000m estejuoksu
12:20P+TPituushyppy
12:20P2000m estejuoksu
12:25P+TKiekonheitto
12:35T400m 
12:40P400m
12:50PKorkeushyppy
12:55T100m aitajuoksu
13:05P110m aitajuoksu
13:15T800m
13:25P800m
13:30PSeiväshyppy
13:35T4x100m viesti
13:45P4x100m viesti
13:45P+TKolmiloikka
13:50P+TKeihäänheitto
13:55T3000m
14:10P3000m
14:25T200m
14:35P200m
14:45T4x400m viesti
14:55P4x400m viesti
15:00 Stadion suljetaan
  

Aikuisten maaottelu

18:00 Avajaiset
18:05N400m aitajuoksu
18:10NMoukarinheitto
18:10NKorkeushyppy
18:15M400m aitajuoksu
18:25M5000m
18:25NKuulantyöntö
18:30MKolmiloikka
18:55P+TAitaviesti 8x80m
19:10P+TSeuraCup viesti 8x200m
19:20 SeuraCup – kunniakierros
19:40N100m aitajuoksu
19:50M110m aitajuoksu
19:50MKiekonheitto
20:00N200m
20:05MSeiväshyppy
20:10M200m
20:10NPituushyppy
20:20N10 000m
20:20M10 000m kilpakävely
20:20N5000m kilpakävely
21:05MKeihäänheitto
21:15N4x400m viesti
21:25M4x400m viesti
21:40N800m
21:50M1500m
22:00 Kilpailu päättyy
  

 

Aikataulu on alustava. Pidätämme oikeuden muutoksiin. 

Siirry lipunmyyntiin >>