Alustava aikataulu julkaistu

Ruotsi-ottelu kilpaillaan seuraavan kerran 31.8.-1.9.2018 jo toistamiseen peräkkäin Tampereen Ratinan stadionilla. Tulevan maaottelun suurimpana uudistuksena viime kertaan, kilpailu viedään läpi nyt perjantai- ja lauantai-iltoina aiemman lauantai-sunnuntaipäivien sijaan. Maaottelun alustavan aikataulun näet tästä, tai tämän uutisen lopusta.

Nuorten maaottelu kilpaillaan lauantaina stadionilla ennen aikuisten maaottelun alkua ja sen seuraamiseen paikan päältä on vapaa pääsy!

PERJANTAI 31.8. Ratinan stadion

18:00           Avajaiset
18:15    N    400m
18:15    M    Moukarinheitto
18:25    M     400m
18:25    M    Korkeushyppy
18:35    N    5000m
19:00    N    100m  
19:05    M    Kuulan työntö
19:10    M    100m
19:15    N    Kolmiloikka
19:25    M    10 000m
19:35    N    Kiekonheitto
20:15    N    3000m estejuoksu
20:15    N    Seiväshyppy
20:30    P+T    Ruotsalaisviesti
20:40    M     Pituushyppy
20:50    M    3000m estejuoksu
20:55    N    Keihäänheitto
21:05    N    4x100m viesti
21:15    M    4x100m viesti
21:35    N    1500m
21:45    M    800m

     
LAUANTAI 1.9. Ratinan stadion

Nuorten maaottelu, vapaa pääsy

10:30    P    5000m kilpakävely
10:30    T    3000m kilpakävely
11:00    T    Korkeushyppy
11:00    P+T    Moukarinheitto
11:00    T    400m aitajuoksu
11:10    P    400m aitajuoksu
11:15    T    Seiväshyppy
11:25    T    1500m
11:35    P    1500m
11:50    P+T    Kuulan työntö
11:50    T    100m
11:55    P    100m
12:10    T    2000m estejuoksu
12:20    P+T    Pituushyppy
12:25    P    2000m estejuoksu
12:25    P+T    Kiekonheitto
12:45    T    400m
12:50    P    400m
12:50    P    Korkeushyppy
13:05    T    100m aitajuoksu
13:15    P    110m aitajuoksu
13:30    P    Seiväshyppy
13:30    T    800m
13:40    P    800m
13:45    P+T    Kolmiloikka
13:50    P+T    Keihäänheitto
13:50    T    4x100m viesti
14:00    P    4x100m viesti
14:10    T    3000m
14:25    P    3000m
14:45    T    200m
14:55    P    200m
          
                
Aikuisten maaottelu

18:00           Avajaiset
18:05    N    400m aitajuoksu
18:10    N    Moukarinheitto
18:15    M    400m aitajuoksu
18:10    N    Korkeushyppy
18:25    M    5000m
18:25    N    Kuulan työntö
18:30    M    Kolmiloikka
18:55    P+T    Aitaviesti 8x60m
19:10    P+T    SeuraCup-viesti 8x200m
19:20               SeuraCup-kunniakierros
19:40    N    100m aitajuoksu
19:50    M    110m aitajuoksu
19:50    M    Kiekonheitto
20:00    N    200m
20:10    M    200m
20:10    N    Pituushyppy
20:05    M    Seiväshyppy
20:20    N    10 000m
20:20    M    10 000m kilpakävely
20:20    N    5000m kilpakävely
21:05    M    Keihäänheitto
21:15    N+T    4x400m viesti
21:25    M+P    4x400m viesti
21:40    N    800m
21:50    M    1500m
22:00          Kilpailu päättyy

 

Siirry lipunmyyntiin >>